Jak podczas wakacji utrzymać szczupłą sylwetkę?

Wiele osób, które są na specjalistycznych dietach odchudzających mocno obawia się jak poradzi sobie podczas urlopu. Jest to rzeczywiście okres, w którym zależy ludziom głównie na wypoczynku i zregenerowaniu sił po wielu miesiącach pracy. Od kilku lat w Polacy chętnie korzystają z tzw. wyjazdów all inclusive. Polega to na tym, że po zapłaceniu odpowiedniej kwoty można korzystać do woli z napojów oraz jedzenia i to praktycznie przez cały dzień. Tym bardziej taka opcja kusi wiele osób do nie szczędzenia sobie przekąsek i wielkość dań jest czasami porażająca. Jak to wiele osób mówi – zapłacone to trzeba zjeść wszystko co jest na stole.

Co z dietą – zrobić sobie przerwę czy nie odpuszczać?

Wszystko może zależeć na jakiej diecie się jest. Jeśli polega ona na bardzo restrykcyjnych zasadach i jedzeniu posiłków przygotowywanych w ściśle określony sposób to rzeczywiście może być to kłopotliwe. Jednakże jeżeli taka dieta to nic innego jak jedzenie posiłków lekkostrawnych o regularnych porach, to jak najbardziej warto z niej nie rezygnować. Wyjazd wakacyjny nie musi oznaczać zajadania się lodami i goframi z bitą śmietaną. Z drugiej strony urlop to wypoczynek i spędzanie czasu inaczej niż zwykle, więc warto dać sobie dyspensę na drobne przyjemności.

Ruch fizyczny podczas wakacji

Wiele hoteli w swojej ofercie posiada zajęcia aerobowe czy też w basenie. Warto na nie uczęszczać, żeby podtrzymać swoją kondycję. Taki wysiłek jest bardzo przyjemny mimo wszystko, ponieważ zajęcia są przeprowadzane w sympatycznej atmosferze, często pod gołym niebem. Wiadomo, że na wakacjach inaczej się odbiera pewne kwestie, ponieważ aura jest bardziej sprzyjająca. Od pewnego czasu można zauważyć również trend w postaci umieszczenia siłowni hotelowej. Obecnie każdy nowo-powstały obiekt typu hotel posiada własną siłownię. Jeśli dana osoba wybiera się na wypoczynek właśnie w takie miejsce to ze spokojem może kontynuować swój plan treningowy. Wakacje nie muszą oznaczać totalnego lenistwa i wygrzewania się na plaży. Jeśli jest taka możliwość to warto pograć w siatkówkę plażową czy inne sporty. Tak jak można również zamiast pluskania się przy brzegu, porządnie popływać kilku długości basenu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *